BIP
Menu główne

Strona główna

Informacje o szkole

Grono Pedagogiczne

Pracownicy obsługi

Historia

Jerzy Kukuczka

Hymn Szkoły

Informacje ogólne

Życie szkoły

Zastępstwa [.pdf]

Dziennik elektroniczny

Wydarzenia

Samorząd Uczniowski

Rada Rodziców

Galeria

Archiwum wydarzeń

Biblioteka


Świetlica
tworzenie strony
Pedagog
tworzenie strony
Pielęgniarka szkolna


Doradca zawodowy
tworzenie strony
Stołówka Szkolna
tworzenie strony
Osiągnięcia uczniów
2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

2009/2010

Projekty ogólnopolskie

Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji

Wkręć się w pomaganie

Oficjalna strona Wkręć się w pomaganie

Ogólnopolski projekt edukacyjny IPN

Certyfikaty


wydarzenia

ROK SZKOLNY 2017/2018

04.09.2017r. przywitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Nasza szkoła od 01.09.2017r. stała się Szkołą Podstawową nr 40 w Katowicach. Przywitalismy najmłodszych uczniów , czyli " pierwszoklasistów", nowych nauczycieli . czas wracać do rzeczywistości. Żegnajcie wakacje, witaj szkoło.  

15.09.2017r. uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnoplodskiej akcji " Sprzątanie Świata". „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Opiekunowie: p. M. Wuj - Filipowicz, p. J. Tosza

Koordynator akcji: p. A. Kwiczała

19.09.2017r. odbyły sie pierwsze spotkania z Rodzicami.

21.09.2017 r. uczniowie klasy pierwszej SP 40 uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z II Komisariatu Policji w Katowicach. Uczniowie po spotkaniu wiedzą, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy w miejscu, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi. 
Opiekun: p. J. Tosza

4.10.2017r. uczniowie brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Klub Gaja z Bielska Białej. Warsztaty zachęcają do całościowego spojrzenia na świat, wolontariatu na rzecz przyrody, zwierząt i ludzi, twórczego podejścia do życia i wreszcie dzielenia się wiedzą na temat ochrony środowiska z najbliższymi.Uczniowie przygotowali się w ten sposób do happeningu z okazji "Światowego Dnia Drzewa".

.." Podczas zajęć wspólnie z uczestnikami zastanawialiśmy się czy na pewno drzewa zasługują na miano naszych przyjaciół i wszyscy wspólnie doszliśmy do wniosku że jak najbardziej tak. Rozmawialiśmy o różnicach pomiędzy korzyściami płynącymi z obecności drzew w miastach i na terenach leśnych, o oczyszczaniu powietrza, zacienianiu miejsc nasłonecznionych, zmniejszaniu hałasu oraz funkcjach estetycznych drzew. Nie zapomnieliśmy również o tym, że drzewa są nie tylko naszymi przyjaciółmi, ale także wielu gatunków ptaków, owadów i innych zwierząt"... – opowiada Jarosław Kasprzyk, edukator Klubu Gaja.

Opiekun: p. J. Tosza

12.10.2017 r. plac przed Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką w Katowicach zapełnił się kolorowymi sercami namalowanymi przez uczniów naszej szkoły. Podczas happeningu „Drzewo-przyjaciel” uczniowie utworzyły z nich wizerunek wielkiego serca – dla drzew! Tak zainaugurowano  15. edycję Święta Drzewa Klubu Gaja w Katowicach. 

Opiekun: p. J. Tosza, p. K. Kaplyta 

13.10.2017 r. obchodzilismy w szkole Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie Uczniów klas I. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 40 oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów. Wobec dyrektora, wychowawczyni, uczniów , rodziców i dziadków złożyły ślubowanie i zostały pasowane, przygotowały też piękną piosenkę. 

Opiekunowie: p. K. Wittmann - Widera, p. M. Filipowicz - Wuj, p. G. Stanek - Czerny

7.11.2017r. Odbyły się zebrania z rodzicami . Zainteresowani mogli uczestniczyc w spotkaniu z Panią Agatą Grochowiecką, pracownikiem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5  w Katowicach oraz sierżantem Adrianem Sawą z II Komisariatu Policji w Katowicach. Zaproszeni goście poruszyli temat bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej w internecie. 

12.11.2017r. odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.

17.11.2017r.  jedenastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie wiedzy o człowieku i jego zdrowiu - MEDITEST 2017

Opiekunowie: p. K. Kriegler, p. A.Kwiczała

6.12.2017r. Naszą szkołe odwiedził Świety Mikołaj. Najpierw zawitał u najmłodszych uczniów. Okazuje się , ze wszyscy byli grzeczni , bo nikt nie został bez prezentu. Potem nasz szalony Mikołaj odwiedził gimnazjalistów.

( zdjecia w galerii)

9.12.2017r. kolejny dla nas już 5 finał " Szlachetnej Paczki". Pomagaliśmy tym razem dwuosobowej rodzinie: mama i synek. Udało się spełnić wszystkie marzenia rodziny. 

12.12.2017r. nasi najmłodsi uczniowie klasy 1 wyjechali na wycieczkę do kina. Z wielką radością uczestniczyli w warsztatach filmowych oraz mieli okazję zobaczyć film " Pierwsza gwiazdka" . Wycieczce towarzyszyły ogromne emocje, które uczniowie ujeli w swoich pracach plastycznych podczas zajęć świetlicowych.  

15.12.2017r. w szkole odbył siejuż drugi koncert chrytatywny, tym razem " Dla Kuby" podopiecznego Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich. W koncercie wystąpili: absolwenci, uczniowie , Pan Jacek Łopot oraz kabaret " Ententa". 

19.12.2017r. w szkole odbyły się konsultacje dla rodziców wramach , których zainteresowani mogli uczestniczyć w spotkaniu nt. „Narkotyki i Nastolatki” prowadzonym przez terapeutę Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii – panią Anitę Stachowiak.

22.12.2017r. Ten dzień zapamietamy długo. Jasełka!!!! Uczniowie klasy 1 SP przygotowali wyśmienite przedstawienie, to ich pierwsze poważne role aktorskie. Po przedstawieniu zaczęło się kolędowanie, kolędowali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Wesoła i radosna atmosfera udzieliła się wszystkim. 

19.01.2018r. I Mini Turniej Piłki Recznej ! Cała Akcja rozpoczęła się obowiązkową rozgrzewką, podczas której nie mogło zabraknąć naszego znaku rozpoznawczego czyli balonów. Następnie trening piłki ręcznej przeprowadzony przez nasze Wspaniałe wolontariuszki - zawodniczki z zespołu juniorek, kolejno rywalizacja wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w turnieju mini piłki ręcznej. 
Tego dnia nie było wygranych ani przegranych, każdy otrzymał złoty medal za cudowną postawę i piękną walkę. Dodatkowo wszystkich uczestników czekała słodka przekaska, napoje oraz nagrody rzeczowe dla szkół. W turnieju brali udział uczniowie klas III z SP 13 i SP47 oraz nasi najmłodsi uczniowie z klasy I.Akcja współfinansowana przez Urząd Miasta Katowice.

Organizator: UKS Impreium Katowice i Urząd Miasta Katowice

23.01.2018r. w szkole odybyły się kolejne spotkania z Rodzicami.

24.01.2018r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszki Stowarzyszenia Nadzieja na Dom, które przeprowadziły lekcję dla klasy pierwszej szkoły podstawowej w ramach akcji’ Ręka w łapę. Spójrz na świat z perspektywy 4 łap.” Nazwa akcji „Ręka w łapę” jest parafrazą znanego powiedzenia "iść z kimś ramię w ramię", czyli blisko siebie, współdziałać                Zajęcia dotyczyły tematu problemu bezdomności psów, jego przyczyn oraz form pomocy. Wolontariuszki opowiedziały dzieciom jak w sposób prawidłowy i bezpieczny obchodzić się z psem, jak należy się nim opiekować, jak można aktywnie i kreatywnie spędzać czas z czworonożnym przyjacielem. Zajęcia miały charakter interaktywny, dzieci odpowiadały na pytania, dzieliły się własnym spostrzeżeniami na temat opieki nad psem. Dużą atrakcją dla uczniów była suczka Wera, która chętnie nawiązała kontakt z uczestnikami oraz prezentowała swoje umiejętności wykonując polecenia opiekunki.. 

Opiekun: p. G. Stanek - Czerny

( Zdjęcia w galerii)

26.01.2018r. po ostaniej godzinie lekcyjnej przyszły nasze długo wyczekiwane ferie!!!

2.03.2018r. nasza szkoła była organizatorem półfinałów Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie z następujących szkól- SP 4, SP 21, SP 64 oraz SP 40. Po zaciętej walce nasi szczypiorniści zajęli II miejsce, jednak tylko jedna drużyna awansowała do finału. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zagramy w finale!

08.03.2018rW tym roku szkolnym Dzień Kobiet obchodzony był w naszej szkole w sposób szczególny. Uczennice klas drugich gimnazjum zorganizowały salon piękności: zabawa kolorami w makijażystki, stylistki i fryzjerki, słodki poczęstunek, relaksacyjna muzyka w tle. Śmiechu było co niemiara.

Opiekun: G. Stanek - Czerny

Zdjęcia w galerii.

08.03.2018r. klasa 3b brała udział w kolejnych warsztatach ekologicznych organizaowanych przez Klub Gaja. Prace lastyczne wykonane podczas wartszatów będą słuzyły jako rekwizyty na happeningu w dniu 21.02.2018r.

Opiekun: p. J.Tosza

12.03.2018r. Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole młodych sportowców. Tym razem zorganizowaliśmy półfinały Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej dziewcząt. Rywalizowały cztery szkoły- SP 28, SP 64, II LO oraz SP 40. Nasze dziewczyny nie miały sobie równych i po wygraniu trzech meczy awansowały do finału!!! Gratulujemy i trzymamy kciuki!


Logowanie
 
 
Rejestracja
Zapomniane hasło
Š
Dla Ucznia i Rodzica

Godziny dzwonków

Plan lekcji obowiązujący od 23.10.2017

Dodatkowe zajęcia 2017/2018

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018

Zebrania i konsultacje 2017/2018

Ważne terminy [.pdf]

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Nabór na rok szkoły 2018/2019

Ważne informacje dla rodziców

Projekty edukacyjne 2017/2018

Doradztwo zawodowe

Losy Absolwentów

Reforma edukacji

Prawo szkolne

Ewaluacja wewnętrznaKontakt

Portale edukacyjne

Zajęcia techniczne

Religia

Sport

Ekologia i chemia

Koło filmowe

Zasady żywienia w szkole

Informacje dla ucznia i rodzica

Wygenerowano w sekund: 0.04 - 22 zapytań MySQL 1,497,783 unikalne wizyty